Keď vo vlaku stretnete nečakané

Autor: Lenka Hlaváčová | 7.10.2011 o 21:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  142x

Cesta vlakom na trase Praha – Žilina pre mňa často prejde bez väčších zaujímavostí. Áno, sem-tam stretnem niekoho niekoho známeho alebo zaujímavého – vojaka idúceho do Kosova (v 2008 pred vyhlásením nezávislosti), pána, ktorý mi vysvetľoval, že si mám vyberať partnera podľa znamenia, či alkoholického 60ročného prekladateľa kombinácie angličtina-francúzština-japončina, ktorý ma pozval na dovolenku do Chorvátska. Ale tentokrát som sa stretla s javom úplne neznámym.

Vo veľkopriestorovom vozni sedeli vo štvorke cez uličku dve študentky a pán, ktorý pôsobil zanedbaným dojmom. Celý čas čítal knihu, okolitý svet nevnímal. Keď sa blížila jeho výstupná stanica, vstal, z police zobral svoj ruksak a vybral sa k východu z vlaku. Avšak študentky s ním sediace si všimli, že pod jeho sedačku mu vypadla tisíckorunáčka. Nezaváhali a hneď ho na ňu upozornili. Muž sa zohol, zobral ju, vstal a povedal: „Ďakujem. Ja by som si to nevšimol.“ Tisíckorunáčku v ruke položil na stôl. „Radšej nech ju nájdete vy ako niekto iný,“ a bankovku nechal na stole a odišiel. Slečny sa snažili protestovať, ale muž už tam nebol. Moja štvorka a dve študentky sme zostali len v nemom úžase.

V tom momente som nejak nechápala o čo išlo. Jediné 2 možnosti, ktoré mi prišli na um boli: tie peniaze sú falošné alebo je to sociologický výskum. Variant, že takýto ľudia existujú mi nejak nejde do hlavy. Zdá sa mi až príliš nereálny. Ale teší ma. Avšak pochybujem, že ja by som niečo takéto dokázala.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Keby moc strednej Európy vládla aj na západe, Únia by už nebola

Havlíček cestoval do Ruska a konštatoval, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

KOMENTÁRE

Rakúskemu kancelárovi je smutno z vlastných rečí

Je lepšie, keď tak hovorí kancelár, než by to mali byť po voľbách ultrapravičiari?


Už ste čítali?